Мануел Пелегрини

  во

  Хулен Лопетеги ќе остане запаметен во Мадрид како еден од најнеуспешните тренери со најкус стаж на Бернабеу. Загуби убедливо од Севиља, попи петарда од Барса и ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Синоќа раководството на Реал Мадрид донесе одлука да го отпушти Хулен Лопетеги од тренерската позиција, иако сѐ уште не беше договорена негова замена. И додека ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Јулиен Лопетеги на клупата на Реал Мадрид стигна после големиот скандал во таборот на „Црвената Фурија“ од каде и што доби отказ затоа што пред почетокот на ...
  сите 231 | | | веќе видена