Мануел Пелегрини

  во

  Екипата на Вест Хем во неделата конечно ја забележа првата победа сезонава откако на гостински терен триумфираше над Евертон (1-3), но Мануел Пелегрини остана ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Менаџерот на Вест Хем, Мануел Пелегрини е прв на листата кандидати за отказ во Премиер лигата, а екипата од Лондон тоа би можела многу скапо да го плати. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Навивачите баш и не можат да ја разберат ситуацијата во клубот. Новиот менаџер на Вест Хем, Мануел Пелегрини доби одврзани раце во летниот преоден рок и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Вест Хем, Мануел Пелегрини добил поддршка од раководството на клубот и покрај кошмарниот старт на „чеканите“ на стартот на новата сезона. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Арсенал беше под закана да го има најлошиот старт на една натпреварувачка сезона откако е основана Премиер лигата, а шансите за такво нешто значително се ...
  сите 45 | | | веќе видена