Мануел Нојер

  во

  Давид Алаба не е сигурен дали ќе игра за Баерн Минхен до крајот на својот договор во 2021 година или другото лето ќе ја промени средината. Пред вечерашниот меч ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го освои Суперкупот на Германија, откако со 2:0 славеше против Баерн Минхен. На дуелот одигран во Дортмунд, Милионерите во текот на целиот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  На вчерашниот натпревар за квалификации ан Европско првенство, помеѓу Белорусија и Германија, Германија издвои победа од 2:0. Германците го презедоа водството ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мануел Нојер вечерва повторно беше прв избор на германскиот селектор Јоаким Лев за квалификацискиот натпревар против Белорусија, а на оваа средба потсети на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Доминацијата на Баерн во Германија , Баварците ја потврдија и со триумф во купот. Првата сезона на Нико Ковач на клупата на Баерн Минхен ја донесе и првата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Првата сезона на Нико Ковач на клупата на Баерн Минхен ја донесе и првата двојна титула за гигантот од Баварија, откако во финалето на ДФБ купот со 3:0 го ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Првата сезона на Нико Ковач на клупата на Баерн Минхен ја донесе и првата двојна титула за гигантот од Баварија, откако во финалето на ДФБ купот со 3:0 го ...
  сите 28 | | | веќе видена