Ману Џинобили

  во

  Аргентинската кошаркарска репрезентација беше најпријатно изненадување на Светското првенство кое се одигра минатата година, бидејќи „гаучосите“ најпрво им ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Големиот борец, Луис Скола и со 39 години е активен на кошаркарските терени и игра на високо ниво во дресот на италијанскиот прволигаш Олимпија Милано. Клубот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Големиот борец, Луис Скола и со 39 години е активен на кошаркарските терени и игра на високо ниво во дресот на италијанскиот прволигаш Олимпија Милано. Клубот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Српскиот ватерполист Алекса Шапоњик ја посети нашата земја поради самитот за домашни, регионални и странски експерти од областа на бизнисот, економијата, ...
  сите 82 | | | веќе видена

  На церемонијата кога навивачите и клубот го лансираа Французинот во вечноста, присуствуваа многу поранешни соиграчи на Паркер: Тим Данкан, Ману Џинобили, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Шпанија се искачи на кошаркарскиот врв со освоената втора светска титула. Црвената фурија беше убедлива против Аргентина во финалето со конечни 95:75 и сосема ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Аргентина е хит на Светското првенство во Кина. „Гаучосите“ преку две силни европски селекции (Србија, Франција) успеаја да стигнат до финалето. Предводникот ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Аргентина е хит на Светското првенство во Кина. „Гаучосите“ преку две силни европски селекции (Србија, Франција) успеаја да стигнат до финалето. Предводникот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Аргентина е хит на Светското првенство во Кина. „Гаучосите“ преку две силни европски селекции (Србија, Франција) успеаја да стигнат до финалето. Предводникот ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Новиот светски првак во кошарка ќе биде Шпанија или Аргентина, а кој и да триумфира во неделното финале, сосема заслужено ќе се искачи на врвот, бидејќи без ...
  сите 78 | | | веќе видена