МАНУ

  во

  Членот на МАНУ, Изет Зеќири, реагираше во медиумите дека укинувањето на мерката за финансискат помош за трето дете ќе ја погоди најмногу албанската заедница во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, беше во посета на Кичево, а младите активисти од градот го пречекаа на средбата наметнати со македонски знамиња ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, се сретна со жителите на населбата Ламели во општина Кичево и со пензионерите на Кичево, соопшти ...
  сите 99 | | | веќе видена

  На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средби со жителите на населбата Ламели во Општина Кичево и средба со пензионерите на Кичево. На ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средби со жителите на населбата Ламели во Општина Кичево и средба со пензионерите на Кичево. На ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на Кичево, каде се сретна со граѓаните од кичевската населба Ламели. Оттаму, Мицкоски порача ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на Кичево, каде се сретна со граѓаните од кичевската населба Ламели. Оттаму, Мицкоски порача ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средби со жителите на населбата Ламели во Општина Кичево и средба со пензионерите на Кичево. ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита ...
  | | веќе видена | слични

  Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита ...
  сите 96 | | | веќе видена

  На денешен ден - 22 март 22 март 2019 - Денеска е Светски ден на водата 1312.- Ватикан го распуштил монашкиот витешки ред на Темплар, основан во Палестина во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Академија на науките и уметностите на Република Северна Македонија – МАНУ ќе биде новото име на највисоката научна институција во нашата земја. За овој предлог ...
  сите 30 | | | веќе видена