Манила

  во

  Патриша Органо (24) од Манила работи како стјуардеса во авиокомпанијата Philippine Airlines. За време на еден неодамнешен лет таа забележала дека едно бебе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Патриша Органо (24) од Манила работи како стјуардеса во авиокомпанијата Philippine Airlines. За време на еден неодамнешен лет таа забележала дека едно бебе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Антикорупцискиот суд на Филипините наредил апсење на поранешната прва дама Имелда Маркос откако ја прогласи за виновна по седум точки од обвинението за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Антикорупцискиот суд на Филипините наредил апсење на поранешната прва дама Имелда Маркос откако ја прогласи за виновна по седум точки од обвинението за ...
  сите 16 | | | веќе видена

   „Ти си херој, ми ги наполни очите со солзи. Ти си вистински доказ дека мајките мора да се држат заедно“, беше еден од емотивните коментари за потегот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Компанијата Magniflex е синоним за компанија за добар сон и е една од ретките компании која се грижи за начинот на кој производите се транспортираат и за тоа, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во претходниот период се појавиле гласини дека Дутерте е сериозно болен, а неговиот портпарол Хери Роки рекол дека Дутерте лично ќе соопшти дали е болен или ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Видео од слепо куче кое се симнува по скали со помош на своето куче водич станат вирален хит и стопи милиони срца ширум светот. Дуото е снимено во еден ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Манила, 22 септември 2018 (МИА) - Бројот на жртвите од тајфунот Мангхут и монсунските дождови на Филипините достигна 127 лица, јави ДПА, повикувајќи се на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Четири лица смртно настрадале во кинеската покраина Гуандонг која се најде на патот на супертајфунот Мангкут, соопштија властите во понеделникот, а во Хонгконг ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Се проценува дека на Филипините во тајфунот Мангкут смртно настрадале можеби и повеќе од 100 луѓе, рекол градоначалникот Викторио Палангдан од градот Итогон на ...
  сите 63 | | | веќе видена