Маневски

  во

  Судија на предходна постапка постапувајќи по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за случајот „Империја“ за определување мерка за привремено ...
  сите 280 | | | веќе видена

  По укажување на домскиот лекар во истражниот затвор „Скопје“ во Шутка, бизнисменот Орце Камчев, еден од петмината притворени во случајот на СЈО „Империја“, е ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Новитет на македонската музичка сцена. Двајца браќа музичари, оформија нов бенд и веднаш се фатија за работа. „Бендот на браќа Нуне“ се состои од 7 члена. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На прославата по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба во Македонскиот народен театар, забележително беше присуството на видни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Партијата ВМРО-ДПМНЕ вечерва го прославува Денот на македонската борба во МНТ. На прославата не присуствуваа голем број од функционерите, исклучените членови, ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Вечерва започна состанокот на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Меѓу првите кои пристигнаа беа пратеничките Ане Лашкоска, Благица Ластовска и Лилјана ...
  сите 341 | | | веќе видена