Манчини

  во

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини во интервју за „Кориере дела Сера“ зборуваше за младите италијански надежи. Поранешниот тренер на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Италијанскиот селектор Роберто Манчини инсистира дека Марио Балотели останува во неговите планови за „аѕурите“, но инсистира дека новиот напаѓач на Марсеј ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шокантни сцени ни пристигнуваат од Италија, каде тренер на нисколигаш од тамошниот фудбалски шампионат доби петмесечна суспензија, казна падна и во другата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Манчестер сити вечерва гостува кај Њукасл а мечот ќе има посебно значење за тренерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола. Актуелниот првак на Англија ќе брка триумф ...
  сите 29 | | | веќе видена