Манчестер

  во

  Манчестер јунајтед со 2-0 го доби големото дерби против Челси и се пласираше во четвртфиналето од ФА Купот. Англија Интересно дерби се одигра на Стемфорд Бриџ, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Веднаш по дуелот меѓу Челси и Манчестер јунајтед беше извршена ждрепката за четвртфиналето од ФА Купот. Манчестер јунајтед вечерва го победи Челси на Стемфорд ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед успеа да оствари важна победа на гостувањето кај Челси, но во четвртфиналето на ФА купот ќе има уште еден натпревар против премиерлигашки ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Многумина се прашуваа каков ќе биде одговорот на Манчестер Јунајтед по првиот пораз кој го претрпе во ерата на Оле Гунар Солскјер, а оваа вечер цела англиска и ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Манчестер сити се пласираше во четврт-финалето на англискиот ФА куп, откако никогаш полесно не стигнал до 2:0 победа на „Стемфорд бриџ“ за уште повеќе да го ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Манчестер сити се пласираше во четврт-финалето на англискиот ФА куп, откако никогаш полесно не стигнал до 2:0 победа на „Стемфорд бриџ“ за уште повеќе да го ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед со 2-0 го доби големото дерби против Челси и се пласираше во четвртфиналето од ФА Купот.Интересно дерби се одигра на Стемфорд Бриџ, особено ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе ја воодушеви француската, па и пошироката јавност со голот со кој синоќа му донесе победа од 1-0 на ПСЖ на гостувањето кај Сент Етјен, но еден ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер Зинедин Зидан се почесто се поврзува со преземање на клупата на Челси, каде во моментов на тенок лед седи Маурисио Сари. По солидниот старт ...
  сите 78 | | | веќе видена