Манчестер

  во

  Холандскиот репрезентативец Френки де Јонг е едно од потенцијалните засилувања на Барселона, а големи пари за него нуди и Манчестер сити, но играчот од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Како што пренесуваат италијанските медиуми, агентот на Погба, Мино Раиола веќе им порачал на Јувентус „да тргнат во акција“, па сега наводно се поизвесно е ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вејн Руни изминатиов викенд стави крај на својата репрезентативна кариера на прошталниот меч на „Вембли“, а враќањето во родната земја го искористи и ...
  сите 73 | | | веќе видена

  " alt=Манчестер јунајтед и Монако се најдоа на „листата за отстрел“ на веб-сајтот „Фудбал ликс“, кои објавија податоци кои сигурно ги прекршуваат правилата на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Многу фудбалери до првата плата немале многу пари на располагање, па интересно е тоа што тие го купиле кога прв пат заработиле поголема сума.Легендата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Тренерот на Челси, Маурисио Сари во интервју за „Газета дело Спорт“ зборуваше за неговиот престој во Наполи кој самиот тој го смета за многу успешен. Сари во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ конечно ќе го напушти Лацио, но останува во Серија А. Тој од следната сезона ќе настапува за ривалскиот тим на Интер ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Документите од „Фудбал ликс“ откриваат неколку дубари кога е во прашање Радамел Фалкао, за да ги изигираат правилата, Манчестер јунајтед и Монако договориле ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао се најде во документите од „Фудбал ликс", сомнителни договори се превани при неговиот трансфер од Монако во Манчестер јунајтед, како и оној од ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и во тековната сезона бележи многу променливи резултати и е далеку од посакувата цел, квалитетна, атрактивна игра и напад на трофеите во ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Монако се најдоа на „листата за отстрел“ на веб-сајтот „Фудбал ликс“, кои објавија податоци кои сигурно ги прекршуваат правилата на ФИФА и ...
  сите 34 | | | веќе видена