Манчестер

  во

  Рио Фердинанд цела сезона ги коментира сите случувања во Премиер лигата, а сега на два месеци пред завршувањето на истата, одлучи да направи избор меѓу „двете ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пријателските натпревари најчесто се користат за темпирање на формата и подигање на атмосферата во репрезентацијата, но изгледа дека Србинот Милан Павков го ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Барселона одреди многу висока цена на влезниците за фановите на Манчестер јунајтед, дури 102 фунти, но англискиот клуб на интересен начин го возвраќа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Французинот од редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба вчера предизвика бура од реакции со својата изјава дека секој фудбалер сонува еден ден да заигра за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер кон крајот на минатата година од Жозе Мурињо го превзема кормилото на Манчестер Јунајтед, клуб каде што како играч помина 11 години. ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Францускиот фудбалер, Пол Погба вчера ја разбранува јавноста со изјавата дека секој фудбалер сонува да заигра за Реал Мадрид, а нешто подоцна со коментари ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Привремениот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во интервју за норвешкиот медиум „НРК“ се осврна на љубовта кон својот клуб. Норвежанецот во ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер кон крајот на минатата година од Жозе Мурињо го превзема кормилото на Манчестер Јунајтед, клуб каде што како играч помина 11 години. ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Аргентинскиот дефанзивец Маркос Рохо речиси сигурно ќе го напушти Манчестер Јунајтед на крајот од оваа сезона. Рохо не се изнаигра во англискиот клуб оваа ...
  сите 25 | | | веќе видена