Манчестер

  во

  Се уште привремениот тренер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер никако да крене глава од повредени играчи. Откако од репрезентативниот строј отпаднаа ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Патри Евра влезе во вербална војна со ПСЖ и поранешните играчи на овој клуб откако Манчестер Јунајтед ги елиминираше „светците“ во Лигата на шампионите, а сега ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Навивачите на Тотенхем нетрпеливо го очекуваат првиот натпревар на новиот стадион, а истиот е закажан за 3. април кога избраниците на Маурицио Покетино ќе го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Селекторот на Германија, Јоаким Лев, направи големи промени во селекцијата со тоа што ги изостави ѕвездите на Баерн Минхен, Жером Боатенг, Матс Хумелс, Томас ...
  сите 17 | | | веќе видена