Манчестер

  во

  Јувентус влезе како голем фаворит во четвртфиналната пресметка со Ајакс, но на крајот си помина исто како и големиот Реал Мадрид, односно со болна елиминација ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Ајакс од Амстердам е првиот клуб во историјата на Лигата на Шампионите кој стигнал до полуфиналето на Лигата на шампионите, а настапил во трите квалификациски ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Малкумина очекуваа дека Манчестер Јунајтед ќе ја повтори сензацијата од Париз и ќе ја елиминира Барселона од четвртфиналето од Лигата на шампионите. ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Екипите на Барселона и на Ајакс изборија учество во полуфиналето на фудбалската Лига на шампиони по победите над своите ривали во реваншите од четвртфиналната ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер по крајот на натпреварот на „Камп Ноу“ призна дека Манчестер Јунајтед во овој момент е далеку од нивото на Барселона, клуб кој со години има ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Ајакс по Реал Мадрид, му го „зеде скалпот“ и на Јувентус во неверојатниот реванш од четврт-финалето на Лигата на шампионите во Торино, победувајќи со 2:1 и ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Лионел Меси беше посебно расположен да ја прекине својата црна серија поврзана со четвртфиналињата во Лигата на шампионите, а постот кој траеше од 2013 година ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Ајакс направи ново големо чудо во Лигата на шампионите и го елиминира италијанскиот првак Јувентус. Со фантастична игра, тинејџерите на тимот од Амстердам го ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Тимот на Ајакс направи уште едно големо изненадување, па по Реал Мадрид го исфрли и Јувентус од Лигата на шампионите. Клубот од Амстердам славеше со 2-1 на ...
  сите 5 | | | веќе видена