Манчестер

  во

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо пред средбата со Јувентус во рамките од Суперкупот на Италија говореше и за најдобриот играч на „Бјанконерите“, Кристијано ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо после отказот во Манчестер Јунајтед го пронајде првиот ангажман. Мурињо нема да работи како тренер и додека не пронајде нов клуб ќе биде коментатор ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Гери Невил е една од легендите на Манчестер Јунајтед, ас кој остави голема трага на „Олд Трафорд“, но тоа не го спречи да го критикува неговиот клуб во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Норвешкиот тренер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјаер од преземањето на тимот триумфираше на сите 6 меча со импресивна гол разлика 17:3. Јунајтед ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо не чекаѓе долго на вработување, откако пред два месеци доби отказ во Манчестер Јунајтед. Португалецот, нема да работи како тренер, но најде добро ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо во дресот на Реал Мадрид играше девет сезони, а сите ги изненади со трансферот минатото лето во Јувентус. Дефинитивно, тоа што го направи за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Во коментарите за Виктор Валдес еден вели вака: Да речеме дека во таа Барселона, доволно беше стол да ставиш меѓу стативите, бидејќи противниците никогаш не ја ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Тотенхем, Серж Орие го пропушти дербито на минатото коло од Премиер лигата против Манчестер Јунајтед, а сега е позната и причината. Имено, Орие ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Џорџо Кјелини признава дека му е мило што е на истата страна со Кристијано Роналдо во Јувентус, откако Португалецот му ги „скршил соништата“ толку многу пати ...
  сите 86 | | | веќе видена