Манчестер

  во

  Интересот за бисерот на македонскиот фудбал од ден на ден расте, европските гиганти влегуваат во една мошне голема битка за драгоцениот потпис на нашиот млад ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Францускиот стратег од поодамна се најавува како наследник на Мурињо на клупата на Манчестер јунајтед, Португалецот е под притисок и веќе на големо се ...
  сите 45 | | | веќе видена

  По завршувањето на кариерата Гвардиола веднаш отпловил во тренерските води, а од 2007 година кога ја презеде екипата Б на Барселона, направи неколку големи ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Да се има успех во Лигата на шампионите е многу поважно отколку да се освои италијанската прва лига, вели новиот претседател на Милан, Паоло Скарони. Милан ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Веднаш после завршувањето на фудбалската кариера Пеп Гвардиола заплива во тренерските води и најпрво го водеше Б тимот на Барселона. Набрзо потоа седна на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Ново шоу на Жозе Мурињо на средбата со новинарите, „Специјалниот" имаше подготвен говор и статистика за критичарите кои го советуваа Маркус Рашфорд да замине ...
  сите 45 | | | веќе видена

  „Специјалниот“ одново беше во елемент на денешната прес конференција и влезе во нова војна со медиумите, Жозе Мурињо со детална статистика им објаснуваше како ...
  сите 45 | | | веќе видена