Манчестер

  во

  Французинот одлучи да се пресели на Островот. Манчестер Јунајтед доби битка со клубовите кои во овој момент се во многу подобра ситуација од нив. Од Франција ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем се во очајна потрага по напаѓач кој ќе треба да го аморитзира отсуството на капитенот на “петлите”, Хари ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Манчестер Сити постигнале договор за трансфер на екстра талентираниот хрватски репрезентативец, Анте Палаверса. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Манчестер Сити постигнале договор за трансфер на екстра талентираниот хрватски репрезентативец, Анте Палаверса. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија го загрозува и останувањето на Велшанецот Герет Бејл во Реал Мадрид. Бејл е еден од 800-те илјади граѓани ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Манчестер сити се договорија за трансфер на хрватскиот тинејџер Анте Палаверса од Хајдук за 7 милиони фунти, добивајќи еден од најталентираните млади фудбалери ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо пред средбата со Јувентус во рамките од Суперкупот на Италија говореше и за најдобриот играч на „Бјанконерите“, Кристијано ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо после отказот во Манчестер Јунајтед го пронајде првиот ангажман. Мурињо нема да работи како тренер и додека не пронајде нов клуб ќе биде коментатор ...
  сите 52 | | | веќе видена