Манчестер

  во

  Утре на распоредот е големото манчестерско дерби во кое лидерот на табелата во Премиер лигата ќе го пречека Јунајтед. Натпреварот на „Етихад“ е закажан за 17 ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Стратегот на Ливерпул ги повика наделжните органи да превземат нешто. Јирген Клоп е голем поддржувач на финансискиот фер плеј и сега тврди дека ако клубовите ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо воведе несекојдневен договор со кој неговите соработници и службеници ги обврзува дека мора 70 години да молчат за неговиот приватен живот, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Навивачите на Тотенхем веќе со месеци чекаат да заврши изградбата на новиот стадион. Тотенхем на новиот стадион кој се наоѓа на местото на легендарниот „Вајт ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тоа што се најавуваше сега и официјално се оствари, Рахим Стерлинг потпиша нов договор со Манчестер Сити, со траење до 2023 година, сега тој е најплатениот ...
  сите 45 | | | веќе видена