Манчестер

  во

  Манчестер Сити се пласираше помеѓу осумте најдобри во ФА Купот, избраниците на Пеп Гвардиола вечерва со 1-4 славеа на незгодното гостување кај четвртолигашот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Манчестер Сити не планира да подзастане во ниту едно натпреварување кое го игра оваа сезона, а тоа го докажа и со вечерашното издание во ФА купот каде ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во изминативе неколку дена, една од најкоментираните теми во фудбалска Англија беше првиот пораз кој го претрпе Манчестер Јунајтед под водство на Оле Гунар ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед би можел да заврши кај сопственик со слично портфолио како тој на градскиот ривал Манчестер Сити, тврди денеска „Сан“ во својата ексклузива. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон повторно ќе застане на чело на Манчестер Јунајтед. Ова ќе се случи на 26 мај, кога „црвените ѓаволи“ ќе обележат 20 години од нивниот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Марио Балотели очигледно направи вистински потег кога оваа зима направи трансфер во редовите на Марсеј. Балотели долго се обидуваше да замине од Ница на крајот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  За карактерот и работните навики на Кристиано Роналдо не треба да се трошат зборови. Благодарение на напорната работи Роналдо е она што е денес – еден од ...
  сите 13 | | | веќе видена