Манчестер

  во

  Тоа што се најавуваше во изминатите денови, сега доби и официјална потврда. Бившиот спортски директор на Јувентус се сели во редовите на Интер. Денес Марота и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во рамките на фестивалот за европски филм „Синедејс“ вечерва од 19 часот во кино Фросина ќе се прикажува документарниот филм „Англија ми припаѓа мене“ во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Немања Видиќ го сочинуваше непробивливиот тандем во одбраната на Манчестер Јунајтед заедно со Рио Фердинанд и цели осум години беше незаменлив во стартната ...
  сите 9 | | | веќе видена

  УЕФА го предупреди Манчестер Сити дека постои можност одново да ја отвори истрагата од 2014 година во која англискиот клуб беше обвинет за прекршување на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Чилеанецот Алексис Санчез оваа година потпиша за Манчестер Јунајтед и беше најавуван како големо засилување. Мурињо го доведе од Арсенал за 34 милиони евра, но ...
  сите 66 | | | веќе видена

  И покрај сите најави за неговото заминување, чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез, нема да ги напушти редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер јунајтед, наводно го искажале своето незадоволство, бидејќи тренерот Жозе Мурињо имал голема доверба во Немања Матиќ, и покрај тоа што ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Ирската воздухопловна управа ја испитува можната појава на неидентификуван летечки објект (НЛО) пријавен од пилотот на лет на „Бритиш еарвејвс“ на релацијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Научниците го активирале најголемиот „мозок“ во светот: суперкомпјутер со милион процесорски јадра и 1200 меѓусебно поврзани електрични кола кои заедно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во последно време навивачите на Манчестер Јунајтед ретко кога слушаат убави вести за својот омилен клуб! После поразот во градското дерби настанал вистински ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Во последно време навивачите на Манчестер Јунајтед ретко кога слушаат убави вести за својот омилен клуб! После поразот во градското дерби настанал вистински ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Од таборот на Манчестер Јунајтед се во интензивни преговори со неколку играчи околу продолжувањето на соработката, пренесуваат медиумите на Островот. Најблиску ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Од таборот на Манчестер Јунајтед се во интензивни преговори со неколку играчи околу продолжувањето на соработката, пренесуваат медиумите на Островот. Најблиску ...
  сите 66 | | | веќе видена