Манчестер

  во

  На „Итихад“ синоќа се одигра првиот меч на Манчестер Сити по одлуката на УЕФА да се суспендира англискиот првак на две години во европските натпреварувања. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Холандската легенда, Јап Стам дел од својата кариера мина во премиерлигашот Манчестер Јунајтед и многу добро знае што значи да се носи дресот на овој клуб и ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Хосеп Марија Бартомеу отворено ја поздрави истрагата на УЕФА по која Манчестер Сити беше казнет со двегодишна суспензија од настап во Лигата на шампионите, а ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Лионел Меси во интервју за „Мундо Депортиво“ ги отфрли сите шпекулации дека е решен да ја напушти Барселона по сите оние турбулентни денови. Тој го даде првото ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Реал Мадрид е во неволја пред натпреварот со Леванте, но и пред натпреварите во Лигата на шампионите каде играат против Манчестер Сити. Поточно, Герет Бејл и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на „Граѓаните“ се одзва по одлуката на УЕФА да го суспензира составот на Манчестер Сити на две години во настапите во европските ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, Тотенхем загуби на домашен терен од РБ Лајпциг со 1:0 со што само ја продлабочи фрустрираноста ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Тимот на Манчестер Сити одговори на предизвикот и славеше над Вест Хем со 2-0 во заостанатиот меч од Премиер лигата. Ова за „граѓаните“ беше прв натпревар по ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Поголемиот дел од фудбалскиот свет ја поздрави одлуката Манчестер Сити да биде суспендиран од Лигата на шампионите на две сезони поради кршење на финансискиот ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Нема проблеми само во Барселона на релација капитен-клуб. Откако во претходниве две недели се зборуваше за расправијата на Лионел Меси со спортскито директор ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола го предупреди претседателот на Барселона, Жозеп Марија Бартомеу да не го впери прстот кон Манчестер Сити поради суспензијата од ЛШ за две години ...
  сите 178 | | | веќе видена