Манасков

  во

  Рајн Некар на гостувањето кај Келце беше совладан со 35-32 во одлична партија на екс-вардарците, Лука Циндриќ и Алекс Душебаев, двајцата мечот го завршија со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тимовите на македонските репрезентативци, Дејан Манасков и Филип Талески претрпеа порази на денешните гостувања кај Барселона и Кјелце во Лигата на шампионите. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Унгарскиот првак ја искористи предноста на домашниот терен и преполовеноста на Кјелце кој поради приблемите со повредите, во Веспрем допатува само со 12 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Откако од 2010 година се игра систем со фајналфор во Лигата на шампионите во ракомет, ниту еден клуб не ја одбранил европската титула во следната сезона. ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Специјална награда за најдобра режија „Златна роза“ освои македонскиот филм „Мејкинг оф“ на режисерот Кузман Кузмановски на 6. издание на меѓународниот филмски ...
  сите 31 | | | веќе видена