Манасков

  во

  Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Не сме светски шампиони за да се разочаруваме по еден пласман на 15-то место на Светското првенство кое се одржува во ...
  сите 95 | | | веќе видена

  При сублимирањето на придобивките и пропуштените шанси на ова СП, не треба да се изостави фактот дека Македонија на овој шампионат, за разлика од претходните, ...
  сите 95 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Заврши уште едно ракометно Светско Првенство за Македонија, во рамките на досегашните пласмани од деветтото до 16. место на ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Задоволство нема, но нема ниту разочарување. Ова е генералниот заклучок во таборот на ракометната репрезентација на Македонија по седумте настапи на СП во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонија го победи Чиле во Келн и го освои 15. место на СП, но овој триумф крилото Дејан Манасков го остави во втор план и им испрати конретна порака на ...
  сите 7 | | | веќе видена