Манаки

  во

  – Државата ќе ги обесштетува жртвите на криминал – Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост Горан Герасимовски со драматичен податок: Во наши ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со доделувањето на Златната камера 300 за животно дело на грчко-францускиот кинематографер, Јоргос Арванитис, синоќа во Битола заврши јубилејното 40-то издание ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Француската кинематограферка Хелен Луварт за филмот „Невидливиот живот на Евридика Гузмао“ ја доби Златната камера 300 на 40. Интернационален фестивал на ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Битолската градоначалничка Наташа Петровска облечена во светол костум дојде на затворањето на „Браќа Манаки“. 47-годишната градоначалничка на Битола беше ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Осум дена, пет локации, 128 филмски наслови создавани низ целава планета од филмски уметници од над 50 земји во светот, подредени во 14 фестивалски програми. ...
  сите 150 | | | веќе видена

  „Златна камера 300″ на 40. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки” меѓу 12 филма во конкуренција освои франуцуската кинематограферка Хелен ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Никогаш не можете да говорите за умирање ако ја имате во предвид моќта на здивот на животот, порача градоначалничката на Битола Наташа Петровска на свеченoто ...
  сите 9 | | | веќе видена