Малта

  во

  Португалија се договори со Франција и Шпанија да прими 10 од 58-те мигранти од спасувачкиот брод „Аквариус 2“, кој моментално се наоѓа во Медитeрaнот и чека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Португалија се договори со Франција и Шпанија да прими 10 од 58-те мигранти од спасувачкиот брод „Аквариус 2“, кој моментално се наоѓа во Медитeрaнот и чека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Производството на струја од обновливи извори на енергија учествува со околу една третина од вкупната потрошувачка на струја во земјите од Европската Унија, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Интернет платформата за брз букинг на билети за автобуски и железнички сообраќај Wanderu направила листа на најевтини и најскапи градови за посета во Европа. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Европската народна партија (EPP), Џозеф Дол, ги бранеше во средата во Салцбург унгарскиот премеир Виктор Орбан и неговата партија Фидеш ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Совршено трио на острови, обиколени од тиркизни води, малтешкиот архипелаг го има целиот шарм на блиската Сицилија со далеку помалку туристи. Валета, главниот ...
  сите 2 | | | веќе видена