Малку

  во

  Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Транмп го прими во петокот во Белата куќа главниот помошник на севернокорејскиот челник Ким Џонг-ун, на клучните разговори ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Реакцијата на сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски Политико за синоќешните случувања, кои ги потврди и полицијата , а за кои се јави со изјава и ...
  | | веќе видена | слични

  Прославите и сето она што доаѓа со новогодишните и божиќните празници се зад нас. Изобилството на храна и пијалоци кои ги конусмираме во тој период, ни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хрватските ракометари со максимум пет победи влегуваат во вториот круг од Светското првенство во Германија / Данска и продолжија со четири поени. Им претстојат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во сезона кога тиквата ја има во изобилство, ова е одличен рецепт кој брзо се подготвув, а покрај тоа и не е скап. Подготовката на овој вкусен и декоративен ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Новинарот, Саше Политико и неговата сопруга меѓусебно се пријавиле во полициска станица за семејно насилство. Неговата сопруга, Марина Лазаревска Ивановска ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Путин е многу популарен насекаде во светот, па често се појавуваат интересни работи за него. Ние ви пренесуваме неколку. Неговите родители имале два сина пред ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во ...
  сите 46 | | | веќе видена