Малики

  во

  Палестинскиот министер за надворешни работи Ријад ал-Малики изјави дека планот на израелската Влада за анексија на делови од окупираниот Западен Брег е еден ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Неколку проектили паднаа ноќта кон понеделникот во доброобезбедуваната „Зелена зона“ на ирачката престолнина Багдад, истовремено откако привремениот премиер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Генералот Касем Сулејмани, шеф на единицата „Кудс“ на Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), беше убиен денеска во американски напад од воздух врз ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Генералот Касем Сулејмани, шеф на единицата „Кудс“ на Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), беше убиен денеска во американски напад од воздух врз ...
  сите 655 | | | веќе видена

  Генералот Касем Сулејмани, шеф на единицата „Кудс“ на Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), беше убиен денеска во американски напад од воздух врз ...
  сите 517 | | | веќе видена

  Сулејмани стана познат во Иран и во странство како водач на странскиот огранок на Револуционерната гарда и за неговата улога во борбите во Сирија и Ирак. Тој ...
  сите 835 | | | веќе видена

  Генералот Касем Сулејмани, шеф на единицата „Кудс“ на Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), беше убиен денеска во американски напад од воздух врз ...
  сите 566 | | | веќе видена

  Генералот Касем Сулејмани, шеф на единицата „Кудс“ на Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), беше убиен денеска во американски напад од воздух врз ...
  сите 569 | | | веќе видена

  Генералот Касем Сулејмани, шеф на единицата „Кудс” на Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), беше убиен денеска во американски напад од воздух врз ...
  сите 487 | | | веќе видена

  Техеран, 3 јануари 2020 (МИА) – Генералот Касем Сулејмани, шеф на единицата „Кудс“ на Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), беше убиен денеска во американски ...
  сите 815 | | | веќе видена

  Движењто на јеменските Хути соопшти дека собориле саудиски хеликоптер „апачи“ кај границата со Саудиска Арабија, во саудискиот регион Асир и дека двајцата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Турција Фуат Октај изјави дека неговата земја нема да се исплаши од заканите, што претставува прв одговор на најавата на американскиот ...
  сите 548 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Турција Фуат Октај изјави дека неговата земја нема да се исплаши од заканите, што претставува прв одговор на најавата на американскиот ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Турција Фуат Октај изјави дека неговата земја нема да се исплаши од заканите, што претставува прв одговор на најавата на американскиот ...
  сите 639 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Турција Фуат Октај изјави дека неговата земја нема да се исплаши од заканите, што претставува прв одговор на најавата на американскиот ...
  сите 919 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Турција Фуат Октај изјави дека неговата земја нема да се исплаши од заканите, што претставува прв одговор на најавата на американскиот ...
  сите 967 | | | веќе видена