Малезија

  во

  Фото: Pixabay Кинескиот град Хангжоу со помош на вештачка интелигенција ќе го решава проблемот со сообраќајниот метеж, пишува CNN Business Станува збор за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По речиси 5 години од исчезнувањето, и натаму нашироко се разгледува што точно се случило со малезискиот авион на летот MH370. Индонезискиот рибар Русли Кусмин ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Четиринаесетгодишно момче од Малезија се соочува со камшикување и 30 години затворска казна, откако неговата 15-годишна сестра во декември родила негово дете. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  По речиси 5 години од исчезнувањето, сѐ уште трае расправата што точно се случило со малезискиот авион на летот “MH370”. Индонезискиот рибар Русли Кушмин има ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Светскиот извештај за 2019 година Хјуман Рајтс Воч оценува дека на глобално ниво луѓето сѐ повеќе се борат за своите права. ХРВ уште од 1989 година објавува ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Четиринаесетгодишно момче од Малезија се соочува со камшикување и 30 години затворска казна, откако неговата 15-годишна сестра во декември родила негово дете. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Хангжу Сити, еднаш петти најтешко загаден кинески град, го решава проблемот со сообраќајните метежи со помош на вештачката интелигенција, пишува CNN Business. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Градод Хангжу, некогаш петтиот “најзагушен” кинески град, го реши проблемот на сообраќајниот метеж со помош на вештачка интелигенција, пишува CNN Business. Ако ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Дел од екипажот на стујаредси на меѓународната компанија „Малиндо ер“ е обвинет за криумчарење на големи количества на хероин и метамфетамин со милионска ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Глобалниот долг достигна 244 илјади милијарди долари во третиот квартал од 2018-та година, што е за 12 отсто повеќе од нивото од 2016-та година. Тој надминува ...
  сите 6 | | | веќе видена

  14-годишник од Малезија се соочува со камшикување и 30 години затворска казна, откако неговата 15-годишна сестра во декември родила негово дете. Девојката ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Племето Баџао живее во југоисточна Азија е необично по тоа што може да нурка до 70 метри и да остане под вода дури 13 минути. Овие "суперлуѓе" имаат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Племето Баџао живее во југоисточна Азија и необично е по тоа што може да нурка и до 70 метри длабочина и да остане во вода дури 13 минути. Овие „суперлуѓе“ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот Мистер на Хрватска Бруно Орешковиќ приватна и бизнис среќа нашол во Азија каде отвора ресторан. Пред десет години, со неполни деветнаесет години ...
  сите 6 | | | веќе видена