Малага

  во

  Јувентус веќе ги подготвува засилувањата за следната сезона, ако можеме да му веруваме на „Calciomercato“. Италијанскиот фудбалски портал пренесува дека главни ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Менаџерот на Вотфорд, Хави Гарсија сосема заслужено е избран за најдобар тренер за месец август во Премиер лигата. Шпанецот во трката за ова престижно ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Менаџерот на Вотфорд, Хави Гарсија сосема заслужено е избран за најдобар тренер за месец август во Премиер лигата. Шпанецот во трката за ова престижно ...
  сите 21 | | | веќе видена

  По гласините дека Брахим Дијаз ќе се пресели од Манчестер сити во Реал Мадрид, тренерот Пеп Гвардиола истакна дека нема да дозволи таков трансфер. Дијаз во ...
  сите 43 | | | веќе видена

  По гласините дека Брахим Дијаз ќе се пресели од Манчестер сити во Реал Мадрид, тренерот Пеп Гвардиола истакна дека нема да дозволи таков трансфер. Дијаз во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  По гласините дека Брахим Дијаз ќе се пресели од Манчестер сити во Реал Мадрид, тренерот Пеп Гвардиола истакна дека нема да дозволи таков трансфер. Дијаз во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  По гласините дека Брахим Дијаз ќе се пресели од Манчестер сити во Реал Мадрид, тренерот Пеп Гвардиола истакна дека нема да дозволи таков трансфер. Дијаз во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  По гласините дека Брахим Дијаз ќе се пресели од Манчестер Сити во Реал Мадрид, тренерот Пеп Гвардиола истакна дека нема да дозволи таков трансфер.Дијаз во Сити ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Можеби и не е доцна за момчето кое своевремено важеше за најголем „вундеркид“ во светскиот фудбал. Има само 20 години и веќе доби етикета „пропаднат“. Тоа е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија го стартува својот поход во новото натпреварување на УЕФА, Лигата на Нации. Првото искушение е да се освои Гибралтар, ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија го стартува својот поход во новото натпреварување на УЕФА, Лигата на Нации. Првото искушение е да се освои Гибралтар, ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Македонската експедиција составена од само седум фудбалери отпатува од Скопје за Малага од каде ќе се продолжи патот до Гибралтар за да се одигра првиот ...
  сите 202 | | | веќе видена