Макс

  во

  Оле Гунар Солскјер има намера ова лето да донесе плеада млади фудбалери кои со текот на годините ќе научат што значи да се носи дресот на Манчестер Јунајтед и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Иако компанијата „Боинг“ долго време имаше проблем со продажбата на проблематичниот модел 737, се чини дека неделава среќата и се насмевна. Во вторникот, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со пионерско деби во сегментот на C-SUV кросоверите, Nissan Qashqai за прв пат се појави на пазарот во 2007 година. Првата генерација на популарниот јапонски ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Боинг ќе го смени името на авионите од типот „737 Макс” поради ризици по својата репутација, изјави во интервју за „Блумберг” Крег Смит, финансиски директор на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Боинг ќе го смени името на авионите од типот „737 Макс“ поради ризици по својата репутација, изјави во интервју за „Блумберг“ Крег Смит, финансиски директор на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Две генерации на „Докуникулци“ се зад нас, па поради тоа годинава ќе се обедини регионот преку соработка со млади креативци од Северна Македонија, Албанија и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Две генерации на „Докуникулци“ се зад нас. Годинава, решивме да ги преминеме границите и да го обединиме регионот преку соработка со млади креативци од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На главниот и извршен директор на авиокомпанијата „Боинг“, Денис Муленбург, не му се приоритет животите на патниците во авионот, пишуваат светските медиуми. И ...
  сите 20 | | | веќе видена