Макфест

  во

  Младиот пејач , Филип Пешевски кој одамна им е миленик на тинејџерките ја препеа познатата песна на Оливер Драгојевиќ, „Вјеруј у љубав“. Филип (22) публиката ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Младата и надежна пејачка, Лина Пејовска слободно може да се фали со своите успеси на музичко поле. Имено, таа е една неколкуте македонски изведувачи кои може ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Годинашното, 33. по ред издание на фестивалот „Макфест“ навистина ни понуди бројни потенцијални евергрини, а за да им го продолжат векот на своите песни, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За Дани Димитровска времето како да застанало. Иако со различен имиџ, пејачката и денес изгледа одлично како на почетокот од кариерата, кога на „Макфест“ во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пепа Димитрова е македонска артистка, која неодамна ја промовираше својата најнова песна. Покрај промоцијaта на новата песна, со неа поразговаравме и за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Помина точно 21 година откако пошироката јавност ги запозна виолината и гитарата, на Макфест во 1996 година. Штипското дуо Дуле и Коки од дебитанти, станаа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Помина точно 21 година откако пошироката јавност ги запозна виолината и гитарата, на Макфест во 1996 година. Штипското дуо Дуле и Коки од дебитанти, станаа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Одличната балада „Мое мило“, со која Мартина Митревска се натпреваруваше на годинашното издание на фестивалот „Макфест“, сега си доби и прекрасно видео што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Наталија Славева ја екранизираше баладата „Штом љубовта исчезне“, со која настапи на годинашното издание на фестивалот „Макфест“, враќајќи се на музичката ...
  сите 10 | | | веќе видена