Македонија Никола

  во

  Мојот опонент, мојот против кандидат Зоран Заев нема ден да не се потсетиме на некоја од неговите големи афери, не се добројуваат. Да земам сега тука да ги ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Денес правиот пат значи ЕУ и НАТО, значи грижа за сите, значи заштита од КОВИД – 19, економски раст и повеќе пари за секој, истакна вечерва на предизборниот ...
  сите 407 | | | веќе видена

  Мојот опонент, мојот против кандидат Зоран Заев нема ден да не се потсетиме на некоја од неговите големи афери, не се добројуваат. Да земам сега тука да ги ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Кандидатот за пратеник од СДСМ и носител на листа во изборната единица 1 од коалицијата „Можеме“, Никола Димитров, вечерва на централната трибина во Скопје им ...
  | | веќе видена | слични

  Мојот опонент, мојот против кандидат Зоран Заев нема ден да не се потсетиме на некоја од неговите големи афери, не се добројуваат. Да земам сега тука да ги ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Мојот опонент, мојот против кандидат Зоран Заев нема ден да не се потсетиме на некоја од неговите големи афери, не се добројуваат. Да земам сега тука да ги ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Кандидатот за пратеник од СДСМ и носител на листа во изборната единица 1 од коалицијата „Можеме“, Никола Димитров, вечерва на централната трибина во Скопје им ...
  сите 407 | | | веќе видена

  Амел Рустемовски, поранешен младински репрезентативец на Македонија е позитивен на тестот за Ковид-19 и веќе е во 14-дневен карантин, а меќот меѓу неговиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кандидатот за пратеник од СДСМ и носител на листа во изборната единица 1 од коалицијата „Можеме“, Никола Димитров, вечерва на централната трибина во Скопје им ...
  сите 407 | | | веќе видена

  1 Оваа колумна ги памети сите избори во независна Македонија. Ги памети и сите историски моменти во поновата македонска историја. Многу ретко на ова место си ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Македонците од Канада упатија апел до своите браќа и сестри во матичната земја, посакувајќи масовна излезност и рушење на ненародната и предавничка власт на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонците од Канада упатија апел до своите браќа и сестри во матичната земја, посакувајќи масовна излезност и рушење на ненародната и предавничка власт на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денес Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Уставниот суд на РМ Никола Ивановски, за ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Интегрален текст од обраќањето на Никола Димитров, носител на листата во ИЕ1 од коалицијата „Можеме” предводена од СДСМ, кој вчера вечер им се обрати на ...
  | | веќе видена | слични

  Кандидатот за пратеник од изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, во интервју за „Кратки црти“ ја потенцираше потребата од Национална стратегија ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Кандидатот за пратеник од изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, во интервју за „Кратки црти“ ја потенцираше потребата од Национална стратегија ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Блаже МИНЕВСКИ , писател „Досега на сите избори секогаш гласав. Но, овојпат не. Самата пандемија не го дозволува тоа. Ние сме возраст во која мора да се пазиме ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денес Левица, до Основното јавно обвинителство - Скопје, поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Уставниот суд на РМ Никола Ивановски, за ...
  сите 67 | | | веќе видена