Македонија ЃП

  во

  Кога играат старите лути скопски ривали Шкупи и Вардар, а посебно на Чаир, тогаш тоа е дерби на колото. Така е и во ова 14. коло кое се игра денеска со почеток ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Oтчет за сработеното во првата година од мандатот денеска даде градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски кој акцент даде на поголем број ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Расчистени долгови, нов паркинг и осветлување за една година во Ѓорче Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска даде отчет за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Екипата на Македонија Ѓорче Петров го совлада Работнички со минимални 1:0 во првиот натпревар од четвртфиналето на Купот на Македонија. Иако имаше бројни шанси ...
  сите 3 | | | веќе видена

  " alt=Првите четвртфинални дуели во Купот на Македонија одиграни попладнево донесоа помалку неочекувани резултати.Најинтересниот меч се одигра во Тетово, каде ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипата на Македонија Ѓорче Петров го совлада Работнички со минимални 1:0 во првиот натпревар од четвртфиналето на Купот на Македонија.Иако имаше бројни шанси ...
  сите 5 | | | веќе видена