Македонија ЃП

  во

  Шкендија со 1-0 го победи Вардар во дербито на стартот од пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ, Вардарци се бесни на судиите бидејќи не им беше признаен чист ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Шкендија со 1-0 го победи Вардар во дербито на стартот од пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ, Вардарци се бесни на судиите бидејќи не им беше признаен чист ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Шкендија остварија голема победа над Вардар (1-0) во дербито на 19. коло во Првата македонска фудбалска лига, победа со која „црвено-црните“ од ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Лидерот на табелата Шкендија го совлада Вардар со 1-0 во големото дерби во Тетово, но вардарци се драстично оштетени за погодокот на Филип Најдовски, кој не ...
  сите 43 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 19. КОЛО Скопје: РАБОТНИЧКИ – РЕНОВА (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – ВАРДАР (0-0) Кичево: ПОБЕДА – БЕЛАСИЦА (0-0) Кратово: СИЛЕКС – ...
  сите 43 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 19. КОЛО Скопје: РАБОТНИЧКИ – РЕНОВА (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – ВАРДАР (1-0) Имери 22′ Кичево: ПОБЕДА – БЕЛАСИЦА (1-1) Ефремов 19′ ...
  сите 43 | | | веќе видена

  РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 19. КОЛО Скопје: РАБОТНИЧКИ – РЕНОВА (1-0) Петковски 45′ Тетово: ШКЕНДИЈА – ВАРДАР (1-0) Имери 22′ Кичево: ПОБЕДА – БЕЛАСИЦА ...
  сите 43 | | | веќе видена