Македонија Ѓорге Иванов

  во

  Претседателот Ѓорге Иванов во клучните моменти за Македонија аболицирал или поништувал или непотпишувал или не бил тука, па се враќал или требало да оди, па не ...
  | | веќе видена | слични

  Делегација составена од претседателот Ѓорге Иванов и заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски деновиве учествува во 73-та сесија на Генералното ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Шефовите на држави учесници во Процесот Брдо-Бриони, претседателите на Хрватска и Словенија, Колинда Грабар Китаровиќ и Борут Пахор, премиерот на Бугарија ...
  сите 51 | | | веќе видена

  По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов пред македонската заедница во Детроит, каде што уште еднаш повтори дека нема да гласа на закажаниот референдум , ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, од вчера учествува на 73. Генерално Собрание на Обедиенетите Нации во Њујорк. Претседателот Иванов ...
  сите 61 | | | веќе видена