Македонија

  во

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со германската министерка за одбрана, Урсула фон дер Лаин. Како што соопштија од партијата, ...
  сите 265 | | | веќе видена

  Дваесетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи најавија дека без разлика на исходот од референдумот, нема да гласаат во Собранието за промена на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  По повод 10 години од обновувањето на „Нова Македонија“, редакцијата на весникот денеска ќе промовира две книги - „Погледи кон светилникот“ на авторите Венко ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн. -Соговорниците се согласија дека ...
  сите 265 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, на социјалните мрежи пишува дека во предвечерието на христијанскиот празник Мала Богородица бил во посета на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во францускиот град Мец, се трага по бебе од 13 месеци кое родителите од Македонија го киднапирале oд болница. Преку видео надзор е утврдено дека детето го ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Воен поздрав за двете министерки за одбрана. Гостинката од Берлин, Урсула фон дер Лаин, во Скопје беше пречекана од нејзината колешка Радмила Шекеринска. И ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн. -Соговорниците се согласија дека ...
  сите 265 | | | веќе видена

  „Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Доколку забележите дека детето носи ист број облека цела година или е најниско меѓу своите врсници, веднаш обратете се кај лекар. Забавениот раст на децата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Конечно да најдеме излез надвор од Македонија во друга земја за подобар живот“, вели професорот Раим Кера. Професорот Кера вели дека студирал на една од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Докторите во угледната болница Мерси во францускиот град Мец останале вџашени кога виделе дека постелата на 13-месечно бебе од Македонија, каде се лекувало ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поради ненавремено дијагностицирање и времето поминато на листата за чекање, некои деца не го примаат хормонот за раст, и покрај правото на лекување ,тие се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ладен туш за грчкиот националист Панос Каменос.Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, на прес-конференцијата по средбата со неговиот германски колега Мас ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Македонско -грчкиот договор го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет, македонскиот јазик и македонската посебност и никој нема да може да ги оспорува ...
  сите 37 | | | веќе видена