Макаби

  во

  Неверојатна ситуација доаѓа од теренот од Израел каде се сретнаа Макаби Петах Тикава и Нетанја. Во центарот на вниманието се најде фудбалерот на Макаби, Хабиб ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Доста интересна случка можевме да видиме во првенството во Израел на натпреварот помеѓу Макаби Петах Тиква и Макаби Нетања. Напаѓачот на Макаби Петах Тиква, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Хабиб Хабибу, поранешниот фудбалер на Лидс јунајтед и Рен, постигна еден од најчудните голови во историјата на фудбалот, предводејќи ги Макаби Петах Тиква до ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен ја спаси честа на домаќините, остварувајќи ја единствената победа на првите четири одиграни средби од 6.коло во кошаркарската Евролига. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Четири средби се одиграа во Евролигата, средби кои завршија со идентичен епилог и победа на домашните екипи. Највозбудливо беше во Москва каде ЦСКА во дербито ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Четири средби се одиграа во Евролигата, средби кои завршија со идентичен епилог и победа на домашните екипи. Највозбудливо беше во Москва каде ЦСКА во дербито ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Четири средби се одиграа во Евролигата, средби кои завршија со идентичен епилог и победа на домашните екипи. Највозбудливо беше во Москва каде ЦСКА во дербито ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Европскиот вице-шампион, Фенербахче стигна до тешка победа над Баерн Минхен од 89:84, во меч во кој германскиот шампион пружи одличен отпор во Истанбул. Баерн ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Големите европски ракометни клубови заклучно со вторникот можеа да регистрираат дополнителни играчи за Лигата на шампионите, од тие според ЕХФ, Кристијан ...
  сите 68 | | | веќе видена