Мајнц

  во

  Борусија Дортмунд стигна до сензационална кам-бек победа од 3:2 над Баерн Минхен за да се одвои на седум поени од нив на врвот на Бундеслигата благодарение на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Најзаслужен за трите бода на гостите беше францускиот интернационалец Плее кој забележа хет-трик со погодоци реализирани во 39., 48. и 52. минута од стадионот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
  сите 13 | | | веќе видена

  " alt=Успешно попладне имаа екипите кои гостуваа во натпреварите од деветтото коло во Бундес лигата. На четирите натпревари на домашните тимови им препуштија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Успешно попладне имаа екипите кои гостуваа во натпреварите од деветтото коло во Бундес лигата. На четирите натпревари на домашните тимови им препуштија само ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во германската Бундеслига попладнево се одиграа четири натпревари во кои учество земаа најголемите кандидати за пехарот Баерн Минхен и Борусија Дортмунд. Баерн ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Владата на Германија врши притисок врз домашните производители на автомобили да ги унапредат дизел-моторите што прекумерно загадуваат воздух, а имаат системи ...
  сите 12 | | | веќе видена