Мајкл

  во

  Објавен е трејлерот за деветтиот филм на познатиот режисер Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд”. На сценариото за овој филм, Тарантино работеше цели пет ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американската компанија за продажба на луксузна облека, Мајкл Корс, која секогаш воодушевува со своите тренди уметнички парчиња облека, ја претстави пролетната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Холивудскиот актер Лијам Нисон во едно од своите интервјуа се потсетил на последните моменти кога ја загубил својата сопруга Наташа Ричардсон и кога им ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Филаделфија конечно и се израдуваа на победа во дерби пресметките со Бостон Селтикс. Тие рано утрово победија пред своите гледачи со 118-115 и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  „Once Upon A Time In Hollywood“ е деветти по ред филм на славниот режисер Квентин Тарантино кој одамна негува статус на легендарно режисерско име во филмскиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Австралиските власти евакуираа околу 2.000 луѓе во северниот дел на континентот, поради најава за силен циклон, кој се очекува утре да го погоди тоа подрачје. ...
  сите 59 | | | веќе видена

   Иако имаат светска слава и нивните имиња се едни од најпознатите во модната индустрија, сепак многумина не знаат како всушност изгледаат овие личности. Сите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Австралиските власти евакуираа околу 2.000 луѓе во северниот дел на континентот, поради најава за силен циклон, кој се очекува утре да го погоди тоа подрачје. ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Opel продолжува со својата извозна офанзива: брендот со „молњата“ повторно ќе ја оживее својата традиција и на рускиот пазар уште во текот на оваа година. Opel ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Австралиските власти евакуираа околу 2.000 луѓе во северниот дел на континентот, поради најава за силен циклон, кој се очекува утре да го погоди тоа подрачје. ...
  сите 59 | | | веќе видена