Мај

  во

  Овде во Брисел видливо е расположението кај мнозинството земји-членки на унијата на самитот во јуни да донесат одлука за старт на преговори со земјава. Но, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Потрошувачите ќе знаат какво мелено месо јадат. Новиот правилник предвидува на декларациите точно да стои што содржи месото, колку вода има, колку и какви ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На пакуваните полуготови ќебапчиња и плескавици што може да се купат во маркетите или месарниците, од 1 мај годинава ќе мора да пишува колку протеини и вода ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На пакуваните полуготови ќебапчиња и плескавици што може да се купат во маркетите или месарниците, од 1 мај годинава ќе мора да пишува колку протеини и вода ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Франција и Холандија засега резервирани за отпочнување на преговори во јуни. Ова е впечатокот по денешниот појадок во Брисел на кој присуствуваа министрите за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев остави простор за предвремени парламентарни избори, но само доколку кандидатот на СДСМ и владеачката коалиција Стево Пендаровски загуби од ...
  сите 215 | | | веќе видена

  На 21 април 2019 година во градот Мелник, Пиринска Македонија, ќе се одржи Семакедонски собор во спомен на убиството на Јане Сандански. Организатори на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев остави простор за предвремени парламентарни избори, но само доколку кандидатот на СДСМ и владеачката коалиција Стево Пендаровски загуби од ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Агенцијата за храна и ветеринарство донесе нов Правилник за барањата во однос на квалитетот на меленото месо, подготовки од месо и производи од месо, во кој се ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во отвореното Студио 1, новинарот Дејан Андоновиќ, заедно со колегите Јана Јосифоска и Влатко Чаловски, ги анализира настаните што го обележаа светот и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вкупно 1.836 граѓани од дијаспората се пријавиле дека ќе гласаат за претседателските избори. Нема да се гласа во 15 градови, бидејќи имало под 10 пријавени, ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Една од главните забелешки на експертската јавноста на јавната расправа за формирањето на новата агенција за разузнавање која ќе ја замени досегашната УБК, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Церар утрово учествуваше и на средбата помеѓу министрите за надворешни на ЕУ со македонскиот министер Никола Димитров и вицепремиерот Бујар Османи, каде ги ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Можеби не знаете, но почетоците на развојот на чиповите е приказна со предавства и контроверзии. Веројатно главната причина за ова е приказната за осуммината ...
  | | веќе видена

  Отворањето преговори со Северна Македонија во јуни ќе биде приоритет на романското претседателство, но неизвесноста ќе трае сѐ додека не се објави извештајот ...
  сите 45 | | | веќе видена