Маикон

  во

  Жозе Мурињо своевремено немаше конкуренција помеѓу тренерите кога станува збор за тактичката поставеност на неговите екипи, а најдобар доказ за тоа е дуелот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Марио Балотели секогаш важеше за голем талент, но поради неговиот проблематичен карактер никогаш не го исполни својот потенцијал. Иако не може да се каже дека ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Овој период спортистите се наоѓаат во карантин, домашна изолација поради пандемијата на коронавирусот. Помеѓу нив е и поранешната аргентинска фудбалска ѕвезда ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Популарната „тики-така“ на Барселона беше нерешлива енигма за противниците неколку сезони и сите сметаа дека таквата тактика е незапирлива. Но, тогаш се појави ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо веќе неколку месеци е без работа, откако во декември доби отказ од Манчестер јунајтед. Португалскито стратег сега работи како спортски аналитичар, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо зборуваше за славните моменти кога беше на чело на Интер и за една од најголемите победи во неговата кариера, против Барселона на Пеп Гвардиола. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо имаше долго интервју со ДАЗН во кое откри детали од времето во Интер и раскажа интересна анегдота поврзана со Маикон, кој сакал намерно да заработи ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо проговори за авантурата на „Џузепе Меаца" и силната врска која ја има со сите од тој период, Португалецот раскажа и интересна анегдота поврзана со ...
  сите 35 | | | веќе видена