Махмуд Абас

  во

  Советниците на Доналд Трамп кои што работат на мировниот план помеѓу Израелците и Палестинците му предложиле на палестинскиот претседател Махмуд Абас ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Администрацијата ја американскиот претседател Доналд Трамп не размислува за можно признавање на суверенитетот на Израел над Голанската висорамнина, изајви во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Палестинските територии Махмуд Абас изјави дека ќе продолжи да им дава финансиска помош на палестинските напаѓачи и нивните семејства. Владата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на Палестинските територии Махмуд Абас изјави дека ќе продолжи да им дава финансиска помош на палестинските напаѓачи и нивните семејства.Владата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин од почетокот на Светското првенство во фудбал ја игра својата игра на државник, примајќи ги претседателите и другите високи ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Принцот Вилијам денеска ја почнува првата петдневна официјална посета на Блискиот Исток.Планирано е тој најпрво ќе го посети Аман, каде ќе се сретне со ...
  сите 11 | | | веќе видена