Махмуд

  во

  Советниците на Доналд Трамп кои што работат на мировниот план помеѓу Израелците и Палестинците му предложиле на палестинскиот претседател Махмуд Абас ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Администрацијата ја американскиот претседател Доналд Трамп не размислува за можно признавање на суверенитетот на Израел над Голанската висорамнина, изајви во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кога студентот Махмуд Сархан ја обиколувал зоолошката градина во Каиро, се надевал дека ќе види зебри, но наместо тоа дочекал интересна глетка. Сархан го ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Кога студентот Махмуд Сархан ја обиколувал зоолошката градина во Каиро, се надевал дека ќе види зебри, но наместо тоа дочекал интересна глетка. Сархан го ...
  сите 8 | | | веќе видена