Macedonia

    во

    Групата Љубојна на јавноста и го претстави новиот сингл насловен како „Љубов по Татунчо“ , од музиката за македонскиот игран филм „Стела” под режисерската ...
    сите 14 | | | веќе видена

    Во однос на минималната плата ние не сакаме вештачки да поставуваме граници кои што после тоа стопанството ќе може или нема да може да ги постигне. Напротив, ...
    сите 168 | | | веќе видена

    -Во однос на минималната плата ние не сакаме вештачки да поставуваме граници кои што после тоа стопанството ќе може или нема да може да ги постигне. Напротив, ...
    сите 168 | | | веќе видена

    Во однос на минималната плата ние не сакаме вештачки да поставуваме граници кои што после тоа стопанството ќе може или нема да може да ги постигне. Напротив, ...
    сите 168 | | | веќе видена

    Во однос на минималната плата ние не сакаме вештачки да поставуваме граници кои што после тоа стопанството ќе може или нема да може да ги постигне. Напротив, ...
    сите 168 | | | веќе видена

    Новото туристичко лого со кое Македонија требаше да се ребрендира до крајот на изминатата година, се уште не е завршено, додека новите промотивни кампањи кои ...
    сите 32 | | | веќе видена

    Вина на „Тиквеш“ и на „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија пет високи признанија на престижниот вински натпревар „Citadelles Du Vin“ 2020, кој традиционално се ...
    сите 2 | | | веќе видена

    На новата платформа на социјалните мрежи ТикТок, носителката на листата за ИЕ 1 на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, постави видео во кое ,, говори за младоста, ...
    сите 82 | | | веќе видена

    Пица-академијата на Зоран Јовановски за една година од своето постоење стана една од најпрепознатливите академии каде што за доста кратко време може да се ...
    сите 7 | | | веќе видена

    Пред две години, само четири дена по неговиот роденден во солзи и неверување ја примивме веста за смртта на Влатко Илиевски. Ако беше жив денеска ќе наполнеше ...
    сите 6 | | | веќе видена

    Пред две години, само четири дена по неговиот роденден во солзи и неверување ја примивме веста за смртта на Влатко Илиевски. Ако беше жив денеска ќе наполнеше ...
    сите 6 | | | веќе видена