Лукас

  во

  Аца Лукас и Светлана имаат две деца, ќерката Миљана и синот Лазар. Синот на Аца Лукас, Лазар Вуксановиќ на венчавката на својот пријател, српскиот пејач, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос на свој начин и во свој стил му испрати порака Антоан Гризман по тврдењата дека тој е на нивото на Лионел Меси и ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Социјалните мрежи ги преплавува нов вид криминал, а малолетници кои се во средношколските клупи свесно или не почнуваат да се занимаваат со сајбер криминал, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пратеникот во Европскиот Парлемент (ЕП) Лукас Мандел им порача на граѓаните на Косово дека по укинувањето на визниот режим, што се очекува во наредните неколку ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Пратеникот во Европскиот Парлемент (ЕП) Лукас Мандел им порача на граѓаните на Косово дека по укинувањето на визниот режим, што се очекува во наредните неколку ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Пратеникот во Европскиот Парлемент (ЕП) Лукас Мандел им порача на граѓаните на Косово дека по укинувањето на визниот режим, што се очекува во наредните неколку ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Рома, Мончи очигледно веќе работи на засилувањата што овој клуб ќе се обиде да ги донесе во трансфер периодот во јануари. Волчицата беше ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Рома, Мончи очигледно веќе работи на засилувања кои овој клуб ќе се обиде да ги донесе во јануарскиот преоден рок. Волчицата ова лето ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со учество на околу 150 извидници од десетина клуба од земјава, како и гости од странство, викендов се одржаа 45-те јубилејни „Септемвриски извиднички средби“ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Прд самиот почеток на новата сезона , изминатите деновиве на Кошутњак се собрале жирито на Ѕвездите на Гранд. Иако музичкиот уредник на ова натпреварување, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ливерпул делува навистина импресивно на стартот на новата сезона во Премиер лигата, па ако досега се мислеше дека тимот предводен од Јирген Клоп немаше некој ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Станува збор за двајца искусни и квалитетни играчи кои во изминатите квалификации беа некако во предне план кога оваа селекција ја предводеше напит стручњак, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Попладнево на програмата е големото дерби во Премиер лигата помеѓу Тотенхем и Ливерпул, а веќе се познати составите. Тотенхем на „Велмбли“ го пречекува лидерот ...
  сите 76 | | | веќе видена