Лука Модриќ

  во

  Англија успеа да направи чудесен пресврт во последните минути од натпреварот со Хрватска и на тој начин им се одмазди на „коцкестите“ за претрпениот пораз во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Веднаш по натпреварот помеѓу Хрватска и Шпанија, еден новинар на телевизијата „Ла Секста“ му пријде на Лука Модриќ и го замоли за момент да дојде кај него. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Белгискиот фудбалски репрезентативец, Еден Азар веќе неколку сезони прикажува сјајни перформанси во тимот на Челси и во белгиската репрезентација. Во врска со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар игра феноменално во 2018 година, но сепак смета дека не заслужува да биде избран за најдобар играч во светот, а истото ...
  сите 38 | | | веќе видена

  " alt=Белгискиот фудбалски репрезентативец, Еден Азар веќе неколку сезони прикажува сјајни перформанси во тимот на Челси и во белгиската репрезентација.Во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Челси, Еден Азар истакна дека не верува дека Лука Модриќ ја заслужува Златната топка која ќе биде доделена во месец декември. Модриќ неодамна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Белгискиот фудбалски репрезентативец, Еден Азар веќе неколку сезони прикажува сјајни перформанси во тимот на Челси и во белгиската репрезентација. Во врска со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Веднаш по натпреварот помеѓу Хрватска и Шпанија, еден новинар на телевизијата „Ла Секста“ му пријде на Лука Модриќ и го замоли за момент да дојде кај него. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Лука Модриќ во текот на прославата на второто место на Мундијалот го оствари сонот на Петар Брцковиќ, момчето со даунов синдром. Хрватската ѕвезда на ова момче ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Лука Модриќ беше лидер во играта на хрватската фудбалска репрезентација на вчерашниот меч против Шпанија кој „коцкестите“ го добија со гол постигнат во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Хрватска на крајно драматичен начин ја победи Шпанија во натпреварот од Лигата на нации и со самото тоа и се одмазди на „црвената фурија“ за болниот пораз од ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Хрватска на крајно драматичен начин ја победи Шпанија во натпреварот од Лигата на нации и со самото тоа и се одмазди на „црвената фурија“ за болниот пораз од ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Хрватска вчера во рамките од Лигата на Нации стигна до победа против Шпанија од 3:2, а после натпреварот однесувањето на Шпанците баш и не било за пофалба. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Реномираниот спортски весник „Франс Фудбал“ на 3-ти декември ќе ја додели „Златната топка“, а според последните информации од Париз двете фудбалски ѕвезди ќе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Репрезентациите на Хрватска и Шпанија ќе ги одмерат силите во Лигата на нации во дербито на Групата А. Интересно е дека Хрватска и понатаму може да биде ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Нестор Питана стана вистински хит во јавноста откако пред стартот на големото финале на Светското првенство во Русија им постави несекојдневно прашање на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нестор Питана стана вистински хит во јавноста откако пред стартот на големото финале на Светското првенство во Русија им постави несекојдневно прашање на ...
  сите 4 | | | веќе видена