Лука Модриќ

  во

  Враќањето на Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид беше проследено со големо внимание од светската фудбалска јавност, а во првите седум дена од неговото ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Враќањето на Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид беше проследено со големо внимание од светската фудбалска јавност, а во првите седум дена од неговото ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ на крајот на сезоната би можел да го напушти Реал Мадрид. Иако има 33 години, Модриќ како официјално најдобар играч за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денес Зинедин Зидан за прв пат седеше на клупата на Реал Мадрид откако се врати во клубот. Уште на првиот натпревар изгледа Зидан му покажа на Солари каде ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Реал Мадрид го направија неверојатното, успеаја да го убедат Зинедин Зидан да се врати како тренер на тимот до 2022 година, ставајќи крај на шпекулациите за ...
  сите 234 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вечерва славеше убедлива победа на гостувањето против тимот на Валјадолид со резултат 1-4. Мечот донесе многу возбудувања, имаше еден промашен, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вечерва славеше убедлива победа на гостувањето против тимот на Валјадолид со резултат 1-4. Мечот донесе многу возбудувања, имаше еден промашен, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Реал Мадрид имаше очаен старт на гостувањето кај Ваљадолид, но одигра многу подобро второ полувреме и на крајот дојде до убедлива победа од 4-1.Ваљадолид имаше ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари во неделата ќе го има својот последен натпревар на клупата на Реал Мадрид. После катастрофалните резултати и фактот што Реал уште на почетокот ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид, Лука Модриќ испрати јасна порака по лошите резултати на клубов во изминатиов период. Составот од шпанската престолна ...
  | | веќе видена

  Реал Мадрид на лето ќе прави голема реконструкција на тимот и сигурно ќе ја започне сезоната со нов тренер, а британскиот весник „Телеграф“ го објави новиот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Реал Мадрид на лето ќе прави голема реконструкција на тимот и сигурно ќе ја започне сезоната со нов тренер, а британскиот весник „Телеграф“ го објави новиот ...
  сите 29 | | | веќе видена