Лука

  во

  Словенското чудо Лука Дончиќ е трет по бројот на гласови за „Ол Стар“ веднаш позади Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо. Фантастичниот кошаркат на Далас прави ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ ја освои НБА лигата, но и навивачите ширум светот уште на половина од дебитантската сеозна. Тоа го покажува огромниот број гласови што младиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Утре православните ќе го празнуваат празникот Богојавление (Водици). Овој празник е еден од најголемите христијански празници. Познато е дека се празнувал ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 10 | | | веќе видена