Луј

  во

  1440.- Роден е големиот московски кнез Иван Трети Васиљевич, наречен Иван Велики, кој ја направил Русија многу моќна. По неговото доаѓање на власт, кон Русија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  21 јануари 2019 1744.- Во Неапол умрел Џовани Батиста Вико, италијански филозоф. Се сметал за основач на психологијата на културата и на филозофијата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас како најголемо зимско засилување беше претставен на „Луј втори“, но сепак дебито кое го имаше на домашен терен пред навивачите на Монако нема да ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Министерката за правда, Рената Дескоска во интервју за емисијата „ 360 Степени “ на Алсат зборуваше за Законот за јазици и дали Уставниот суд може да го ...
  сите 139 | | | веќе видена

  На денешен ден 18 јануари 2019 1535.- Шпанскиот освојувач Франциско Пизаро ја основал Лима, главен град на Перу. 654.- Водачот на запорошките козаци Хетман ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Медиумите пренесуваат дека Боулос наводно го запознал семејството на Тифани во текот на Денот на благодарноста. Тифани Трамп, помладата ќерка на американскиот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Познато е дека поранешниот фудбалер Дејвид Бекам (43) и неговата сопруга Викторија (44) живеат луксузен и раскошен живот, но тие не се единствените. Последната ...
  сите 25 | | | веќе видена