Луис Суарез

  во

  Сите во Барселона едвај чекаа Лионел Меси да закрепне од повредата на раката и да се врати на теренот. Сепак можеби не сите го чекаа враќањето на Меси на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Змискиот инстинкт на Луис му го отворил патот кон Европа. Во летото 2006 техничкиот директор на холандски Гронинген, Хенк Велдмате отишол во Уругвај да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Доста фрустрирачки беше поразот пред своја публика за ѕвездите на Барса изминатиов викенд, а камерите регистрираа и расправија помеѓу Пике и Суарез по ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Барселона прими дури четири гола на вчерашниот меч против Бетис, натпревар на кој каталонскиот гигант во најголем дел беше надигран од гостинот од Андалузија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона не успеа да го освои целиот плен на вчерашното гостување кај Интер (1-1), но без разлика на се клубот од „Камп Ноу“ го потврди тикетот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Јас никогаш не би се вљубил во девојка од Ла Коруња. А ако син ми почне да навива за Депортиво би го избркал од дома и би го пратил да работи во каменолом“, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Барселона со неверојатен пресврт успеа да забележи победа на гостувањето кај Рајо Ваљекано. На „Ваљехас“, Барселона, имаше негатива од 2:1 до 87.минута, но со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Барселона беше на прагот на пораз против Рајо Ваљекано но на крајот не само што го избегна туку дојде и до победа од 3-1. Шпанија Барселона дојде до тешки три ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Барселона го доби вечерашното гостување кај Рајо Валјекано со 3-2, но екипата беше далеку од оние изданија против Реал Мадрид, Интер, Севилја и Тотенхем. ...
  сите 61 | | | веќе видена