Луис

  во

  Аргентинските власти соопштија денеска дека директорот на Централната банка на таа држава Луис Капути, поднел оставка, во момент кога се во тек преговорите со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Животот на трагично починатиот поранешен фудбалер на Манчестер јунајтед, Лајам Милер беше одбележан со меч на легендите на Манчестер јунајтед и Селтик на „Парк ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Англија не царува ‘socios’ моделот како во Шпанија или Германија. Таму на чело на најбогатите клубови се Руси (Челси), Американци (Манчестер Јунајтед, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Аргентинските власти соопштија денеска дека директорот на Централната банка на таа држава Луис Капути, поднел оставка, во момент кога се во тек преговорите со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Младите треба да направат чекор наназад и да ја погледнат широката слика за својата иднина, порачува во интервју за Радио МОФ Луис Алварадо Мартинез , ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Надзорните камери ги снимиле последните моменти од животот на една жена која што брутално беше убиена од својот сопруг во Бразил. Како што пренесуваат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Како што многумина тврдат, во фудбалот во последно време најмалку внимание се обрнува на самиот спорт, а далеку поважни се цените на новите играчи, парите и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Лео Меси за прв пат реши да го пише името на Кристијано Роналдо во изборот на ФИФА за најдобар фудбалер, Аргентинецот му даде еден бод на својот лут ривал. ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Италија | Даниел Пабло Освалдо не го сака животот на Лео Меси, но не му се бендисува ниту оној на Кристијано Роналдо, Аргентинецот наместо да работи на своето ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Даниел Пабло Освалдо не го сака животот на Лео Меси, но не му се бендисува ниту оној на Кристијано Роналдо, Аргентинецот наместо да работи на своето тело сака ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Даниел Пабло Освалдо реши да оди во пензија на 30 години, одлуката можеби беше изненадувачка, но очигледно била неизбежна откако напаѓачот сега откри дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Легендарниот бразилски напаѓач, Луис Назарио Де Лима Роналдо пред неколку недели и официјално стана мнозински сопственик на Реал Ваљадолид, клуб кој се ...
  сите 23 | | | веќе видена