Луис

  во

  Аталанта одличната сезона ќе ја круниса со борба со Лацио за трофејот од Копа Италија, откако и покрај раното водство на Фиорентина, во Бергамо стигна до ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Аталанта одличната сезона ќе ја круниса со борба со Лацио за трофејот од Копа Италија, откако и покрај раното водство на Фиорентина, во Бергамо стигна до ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, има тешка задача да го подигне тимот, кој во последниве години не личи на себе си. За време на Сер ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Примената на информатичките алгоритми за да се појасни ефикасноста на длабокото учење, е темата на денешното предавање на професорот Ард Луис од Универзитетот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кога голманот ќе направи кикс тој многу често се плаќа со гол, а голманот на Бетис и трет голман на репрезентацијата на Шпанија, Пау Лопез вчера прими еден ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Примената на информатичките алгоритми за да се појасни ефикасноста на длабокото учење, е темата на денешното предавање на професорот Ард Луис од Универзитетот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шампионот Вашингтон не успеа да го искористи домашниот терен и во мајсторката со Каролина загуби со 3:4 по продолженија и се прости од титулата во НХЛ лигата. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Примената на информатичките алгоритми за да се појасни ефикасноста на длабокото учење, е темата на денешното предавање на професорот Ард Луис од Универзитетот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Примената на информатичките алгоритми за да се појасни ефикасноста на длабокото учење, е темата на денешното предавање на професорот Ард Луис од Универзитетот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На денешен ден 25 април 2019 1191.- Почнало зографирањето на црквата „Свети Ѓорѓи“ во селото Курбиново, Ресенско. На 19 октомври 1991 година била одбележана ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Јувентус беше спремен да го исполни барањето на Роналдо, но… Претседателот на фудбалскиот клуб Бенфика, Луис Фелиое Виера денес изјави дека Жоа Феликс нема да ...
  сите 45 | | | веќе видена