Луи

  во

  Ирена Фрчкоска, адвокатка на сега разрешената шефица на СЈО најави тужба за разрешувањето и невраќањето на Катица Јанева во гевгелиското обвинителство, но исто ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Дебатираме за клучните разлики за предлог законот за јавно обвинителство, но за истите нема консензус. Ние имаме цврсти агументи, и како правници и како ...
  сите 697 | | | веќе видена

  Глобалниот директор за дигитален маркетинг на светски познатиот бренд „Диор“, Акаш Мехта, на 13 септември годинава ќе биде еден од панелистите на Балканскиот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Денес е важен ден за принцезата Шарлот - првиот ден на училиште! Таа пристигна во приватно училиште, кое годишно чини 20.000 евра, во друштво на нејзиниот ...
  сите 35 | | | веќе видена

   Принцезата Шарлот цврсто ја држете мајка си за рака, додека принцот Џорџ лежерно одеше до својот татко, на првиот училишен ден. Вилијам и Кејт ги испратија ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Раководството на англискиот второлигаш ВБА планира да поднесе жалба до ФИФА против Барселона за трансферот на 16-годишниот тинејџер Луи Бери. Mладиот англиски ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во нашето општество, родителите и повозрасните секогаш не советуваат, деца учете, завршете факултет, за потоа да се вработите и да земате сигурна плата и да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кафулето Интермецо вториот дел од летната сезона го продолжува онака како што почна – со одлични журки и врвни диџеј имиња! Најдоброто допрва ќе следува, но ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед по заминувањето на легендарниот сер Алекс Фергусон никако не успеава да се пронајде и да се врати на старите патеки иако промени неколку ...
  сите 155 | | | веќе видена

   Крис Џексон е кралски фотограф и има присуствувано на речиси секој кралски настан. Тој ги фотографираше венчавките и на Кејт и Вилијам, и на Хари и Меган, но ...
  сите 41 | | | веќе видена