Луѓето

  во

  Анксиозноста е многу поприсутна отколку што може да замислиме и претставува сериозна закана, а не замислен проблем. Повеќе од 40 милиони луѓе на светот се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Руските медиуми пишуваа за голем скандал кој го потресе фудбалот во оваа земја и во кој е вклучен играчот за врска на Авангард, Димитри Коробов, но тоа изгледа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Операцијата “метла” за вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е дегутантна и станала политичко шоу иако била несуштинска тема која станала доминантна ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Евакуирани се луѓето од Алфеловата кула во Париз откако на неа непознат маж се качил сам до врвот. Медиумите пишуваат дека е забележано сомнително лице како ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Благодарение на новата опција на Facebook која ќе се појави од 2 мај оваа година, корисниците ќе имаат можност да дознаат како работи алгоритамот кој одлучува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сè поголем е бројот на луѓето кои бараат Фејсбук да биде поделен на повеќе мали компании, но има и такви кои веруваат дека тоа треба да се направи со сите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Основачот и директор на Амазон, Џеф Безос, ги открил своите планови за колонизација на вселената, почнувајќи најпрво од Месечината. "Ќе изградиме пат во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ден после Евровизијата која ја следеа милиони ширум светот се огласи и кралицата на поп музиката. Настапот на овогодишниот Евросонг во Израел на Мадона (60) ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Ден после Евровизијата која ја следеа милиони ширум светот се огласи и кралицата на поп музиката. Настапот на овогодишниот Евросонг во Израел на Мадона (60) ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Операцијата “метла” за вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е дегутантна и станала политичко шоу иако била несуштинска тема која станала доминантна ...
  сите 86 | | | веќе видена