Луганск

  во

  Квасот од цвекло е многу корисен, содржи компоненти кои ја активираат работата на црниот дроб, бубрезите и цревата. Резултатите после медицински истражувања ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Украинските сили презеле контрола нас две третини од т.н. „сива безбедносна зона” во Донбас, тврди украинскиот претседателски советник и помошник на министерот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Украинските сили презеле контрола нас две третини од т.н. „сива безбедносна зона” во Донбас, тврди украинскиот претседателски советник и помошник на министерот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Украинските сили ја зазеле практично целата „сива зона“ во Донбас, а ова го потврди советникот на претседателот на Украина, Јуриј Бирјуков. „До неодамна под ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Украинските сили презеле контрола нас две третини од т.н. „сива безбедносна зона” во Донбас, тврди украинскиот претседателски советник и помошник на министерот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Украинските сили ја зазеле практично целата „сива зона“ во Донбас, а ова го потврди советникот на претседателот на Украина, Јуриј Бирјуков. „До неодамна под ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Според резултатите од 97 отсто од преброените гласови во самопрогласените републики Доњецк и Луганск, актуелните лидери Денис Пушилин и Леонид Пасечник освоија ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Судот во Керсон му го продолжи притворот на шефот на порталот „РИА Новости Украина“, Кирил Вишински, до 28 декември, изјави адвокатот Андриј Домански за ...
  сите 14 | | | веќе видена