Ловќен

  во

  Кошаркарите на МЗТ Скопје ја прекинаа лошата серија во АБА2 лигата и тоа во пресметката со Ловќен во СЦ „Јане Сандански“. Со овој триумф македонскиот шампион ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје А. минимално го совладаа Ловќен во Скопје со 75:74 и успеаја да го потврдат пласманот во втората фаза од АБА 2 лигата.Во првата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје ја прекина серијата од пет порази и со триумф од 75:74 против Ловќен го заврши регуларниот дел од сезоната во АБА 2 лигата. Металците се трети и ќе ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје ја прекина серијата од пет порази во АБА лигата, односно со драматичниот триумф над Ловќен од 75-74 го заокружи регуларниот дел во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Натпреварот од 22-то коло од АБА Лига 2 помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Ловќен ќе се игра пред празни трибини, со цел да се спречи ширењето на КОВИД-19. Одлуката ...
  сите 23 | | | веќе видена