Лотус

  во

  И лицата со попречености треба да спортуваат. Спортот како алатка придонесува за нивно подобро социјализирање во општеството, велат од Здружението на лица со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Како голем херој, на англиски јазик ја отпеа песната „Херој“ (Hero) од Витни Хјустон покажувајќи ја својата љубов кон музиката. Младата битолчанка Елена ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во 2006 година Меси заигра за првиот тим на Барса, а од тогаш наваму го паметиме по долгата коса, детскиот лик, шишките преку чело. Со текот на годините, Меси ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Паван Кумар од Индија си го отсекол прстот откако сфатил дека гласал за погрешна политичка партија. Кумар изјавил дека по грешка гласал за владејачката партија ...
  сите 8 | | | веќе видена